FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Posty: 19

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Wto 21:39, 29 Sty 2008    Temat postu: pro

Zabrzanie awansowali do finałowej 4. Nasza drużyna zapewniła sobie ten sukces, wygrywając w sobotę 3:1, wyjazdowe spotkanie z drużyną Delic-Pol Norwid Częstochowa, która już wcześniej wywalczyła sobie miejsce w gronie 4 drużyn, które rozegrają 2 turnieje (22-24 luty i 29 luty-2 marca) – 2 najlepsze zespoły z obu turniejów wyjdą do grupy ogólnopolskiej. Mecz z Częstochową nie zaczął się po myśli zabrzan, którzy nie potrafili przyjąć trudnej zagrywki przeciwnika. Wynikiem tego była ciągle rosnąca przewaga częstochowian i ostateczny wynik seta 25:17 na korzyść gospodarzy. Obraz gry uległ całkowitej zmianie w drugim secie, kiedy zawodnicy MOSiRu zaczęli popełniać mniej błędów i coraz pewniej poczynali sobie na boisku. Dobra zagrywka odrzucająca przeciwników od siatki oraz dobra praca blokiem pozwoliła zabrzanom na wygranie tego seta 25:21. Kolejne dwa sety to jeszcze większa determinacja i wiara we własne umiejętności naszej drużyny, niesionej dopingiem kibiców, którzy przyjechali za nią aż do Częstochowy. Przeciwnicy wyglądali jakby uszło z nich powietrze i nie potrafili przeciwstawić się dobrej grze przyjezdnych, czego efektem była porażka w 2 ostatnich setach do 18 i do 23. Był to ostatni mecz rundy zasadniczej, w której drużyna SV MOSiR Zabrze skończyła na 3 miejscu z dorobkiem 45 punktów. Z 22 rozegranych spotkań nasza drużyna wyszła zwycięsko aż 16 razy. Trzeba zaznaczyć że w rundzie rewanżowej SV MOSiR wygrał 10 z 11 spotkań, ulegając jedynie drużynie z Rybnika – zwycięzca ligi na Śląsku.